DNV GL schválilo lodné batérie Exide

Exide Technologies dostala od DNV GL – medzinárodného certifikačného orgánu, schválenie 24 typov batérií pre lode a voľný čas. Len veľmi málo olovo-kyselinových batérií zvládlo tento nezávislý test, ktorý potvrdzuje, že výrobky spĺňajú najvyššie štandardy bezpečnosti a spoľahlivosti na mori.

DNV GL obnovila certifikát pre 20 GEL a AGM batérií od Exide, ktoré boli prvýkrát schválené v r. 2011. Naviac, medzinárodný certifikačný orgán schválil prvýkrát štyri ďalšie Exide AGM batérie. Ako súčasť certifikačného procesu navštívila DNV GL fabriky Exide v Španielsku, Nemecku, Taliansku a v Spojených štátoch a overila riadenie kvality a štandardy výroby batérií na každom z miest.

Exide je vedúcim dodávateľom pre výrobcov lodí a plavidiel, zahŕňajúc značky najvyššej úrovne ako Beneteau, Bavaria, Dufor Yacht a Nautitech. Typové schválenie je pre výrobcov dôležitým signálom kvality a často požiadavkou na batérie použité v ich plavidlách.

V záchranných člnoch, kde sú spoľahlivosť a bezpečnosť prvoradé, vyžaduje každý elektrický prvok typové schválenie. Nórsky producent záchranných člnov Harding Safety, zákazník Exide, sa potešil schváleniu produktov Exide od DNV GL. „Sme zviazaný kvalitou vo všetkých aspektoch a tešíme sa, že batérie sú certifikované podľa požiadaviek DNV GL“, povedal Svein Marken, New Build Procurement Manager.

„Sme veľmi hrdí na to čo sme dosiahli. DNV GL certifikát je konečným schválením pre námorný produkt, dokazujúci dôslednú starostlivosť o každý detail výrobku,“ povedal Michael Geiger, VP Sales & Marketing EMEA Exide Technologies.

Exide upraví označenie na produktoch rady Marine & Multifit tak, aby obsahovalo nové označenie typového schválenia, ukazujúc, že produkty od Exide spĺňajú náročné štandardy stanovené DNVL GL. Aby bolo zabezpečené zachovanie zhody, prísny proces sa musí opakovať každé štyri roky.