Exide EMEA a APAC je teraz samostatná spoločnosť

(Gennevilliers, Francúzsko) - Bývalé operácie spoločnosti Exide Technologies v krajinách EMEA a ázijsko-pacifickej oblasti teraz fungujú ako samostatná spoločnosť s novými vlastníkmi.

Výrobca batérií dnes oznámil „uzavretie obchodu“, pričom úspešne ukončil oddelenie od spoločnosti od Exide Holdings, Inc. v USA a prevod celého svojho podnikania na skupinu dlhodobých akcionárov v rámci americkej spoločnosti Energy Technologies Holdings LLC. V rámci tejto transakcie získal podnik ďalšie finančné prostriedky v hodnote mnoho miliónov dolárov od nových investorov.

Nový Exide so sídlom neďaleko Paríža vo Francúzsku je popredným poskytovateľom pokrokových energetických riešení pre automobilový a priemyselný trh. Viac ako 5 000 zamestnancov spoločnosti v celej Európe, na Strednom východe, v Ázii a Austrálii poskytuje pod niekoľkými známymi značkami produkty a služby najlepšej kvality vo svojej triede na globálnych trhoch. S dvoma zariadeniami na výskum a vývoj a jedenástimi výrobnými závodmi v Európe sa spoločnosť Exide zaviazala k vysoko kvalitnému inžinierstvu, výrobe a recyklácii a pokračuje v inováciách podľa vyvíjajúcich sa potrieb zákazníkov v oblasti skladovania energie.

Spoločnosť Exide Technologies je riadená vysoko špecializovaným a skúseným výkonným tímom, ktorý vedie Stefan Stübing, bývalý prezident EMEA & APAC a novovymenovaný prezident a generálny riaditeľ.

Akcionári tiež oznámili vymenovanie Joea Hinrichsa za predsedu predstavenstva. Joe nedávno odišiel do dôchodku ako prezident globálneho automotive podnikania spoločnosti Ford Motor Company. Prináša rozsiahle, globálne automobilové a technologické skúsenosti a bude silným prispevkom k budúcemu úspechu spoločnosti Exide.

"Teraz sme ako samostatný tím agilnejší." Umožní nám to ešte rýchlejšie reagovať na potreby našich zákazníkov a na požiadavky trhu, “hovorí Stefan Stübing, generálny riaditeľ. "Noví vlastníci zastupujú skupinu dlhodobých akcionárov spoločnosti Exide a dobre nás poznajú, čím preukazujú svoju trvalú oddanosť nášmu úspechu."

„Som ohromený trajektóriou rastu spoločnosti Exide, lojálnou zákazníckou základňou a talentovanými zamestnancami,“ hovorí Joe Hinrichs, predseda predstavenstva. „Spoločne veríme v schopnosť spoločnosti Exide zabezpečiť nepretržitý rast a ziskovosť uvedením inovatívnych technológií skladovania energie na trh, v prospech našich zákazníkov.“

Automobilový, trakčný a sieťový energetický priemysel - spoločnosť Exide má v týchto troch odvetviach dobré postavenie. Ako výrobca originálnych dielov pre popredných európskych výrobcov vozidiel a vybavenia sa spoločnosť Exide podieľala na mnohých významných, prelomoch v oblasti skladovania energie, ktoré umožňujú inovácie na všetkých trhoch. 5G, elektronická mobilita, udržateľnosť, digitalizácia a urbanizácia budú výzvami nasledujúcich rokov. Nový Exide sa s nimi vysporiada neustálymi inováciami, ktoré majú napájať svet najúčinnejšími energetickými riešeniami a pomáhať zákazníkom maximalizovať produktivitu a výkon.

O spoločnosti Exide Technologies

Spoločnosť Exide Technologies so sídlom neďaleko Paríža vo Francúzsku je popredným poskytovateľom pokročilých riešení ukladania energie pre automobilový a priemyselný trh. Navrhuje, vyrába a uvádza na trh dnešné a nasledujúce generácie batériových technológií, používaných v širokej škále aplikácií, od automobilového, cez priemysel manipulácie s materiálom, stacionárne, železničné a obranné účely. Spoločnosť Exide Technologies poskytuje globálnym trhom špičkové technológie batérií, know-how a služby s pridanou hodnotou pod mnohými známymi značkami. Ako výrobca originálneho vybavenia pre popredných výrobcov automobilov a priemyselných zariadení sa spoločnosť Exide Technologies podieľa na mnohých významných prelomoch v oblasti skladovania energie, ktoré umožňujú inovácie na všetkých trhoch. S dvoma zariadeniami na výskum a vývoj a jedenástimi výrobnými závodmi v Európe sa spoločnosť Exide zaviazala k vysokokvalitnému inžinierstvu, výrobe a recyklácii a naďalej napája svet najúčinnejšími energetickými riešeniami a pomáha zákazníkom maximalizovať produktivitu a výkon. Vo fiškálnom roku 2020 dosiahla spoločnosť Exide obrat 1,4 miliardy EUR.