Exide má ako prvý aplikáciu pre test a predaj batérie za 5 min

Společnosť Exide uvádza na trh webovú aplikáciu, ktorá umožňuje autoservisom efektívnejšie testovať, meniť a predávať batérie. Tato aplikácia je kompatibilná s testerem batérií Exide EBT965P, vhodná pre batérie pre osobné a užitkové vozidlá a batérie pre voľný cas.

Spoločnosť Exide Technologies predstavila trhu prvú aplikáciu, ktorá uľahčuje servisom testovanie a výmenu batérií. Umožňuje analýzu výsledkov testu a výber vhodnej, novej batérie.

Aplikácia je určená pre smartfóny, ale funguje na akomkoľvek zariadení s webovým prehliadačom. Servisy sa môžu bezplatne zaregistrovať na https://ebtp.exide.com. Aplikácia funguje vo väčšine európskych krajín – je k dispozícii v 13 jazykových mutáciách a podporuje viacero mien.

Aplikácia je kompatibilná s testerom batérií Exide EBT965P, ktorý analyzuje stav batérie. Každý test vygeneruje QR kód, ktorý je možné naskenovať pomocou aplikácie pre import výsledkov obsahujúcich informácie o stave: nominálny výkon, napätie, teplotu a rezervnú kapacitu, ako aj informácie o dalšom postupe, napr.: odporúčanie pre dobitie. Výsledky testu je možné do aplikácie zadať aj ručne.

Súčasťou aplikácie je tiež funkcia analýzy spôsobu využívania vozidla, vďaka čomu môže pracovník servisu určiť, kedy by mal vodič dať batériu znovu otestovať, vopred ho informovať a vyzvať k ďalšej kontrole batérie.

Aplikácia tiež umožňuje poslať vodičovi SMS alebo e-mail s pozvánkou k autorizovanej kontrole, alebo, pokiaľ je to nutné, k výmene batérie, čo šetrí mechanikom čas, ktorý by museli venovať telefonickému kontaktu s majiteľom vozidla.

„Testovanie, nabíjanie a výmena batérií pomocou nástrojov Exide je spoľahlivý spôsob, ako znížiť riziko ich zlyhania, zvýšiť efektivitu a výnosy servisu a zabezpečiť spokojnosť zákazníkov. Nová aplikácia výrazne zľahčuje diagnostické a predajné procesy a pracuje s pokročilým testerom batérií Exide EBT965P“ – vraví Michael Geiger, viceprezident predaja a marketingu spoločnosti Exide Technologies EMEA.