Exide oslavuje 130 výročie

Poskytovateľ riešení uchovávania elektrickej energie čerpá inšpiráciu z bohatej histórie sľubuje budúcnosť inovácie a rastu. Exide Technologies, globálny poskytovateľ riešení uchovávania elektrickej energie pre dopravu a priemysel, označil dnešný deň za 130. výročie svojho založenia. Zamestnanci Exide na celom svete sa v júni zhromažďujú k oslave s cieľom pripomen&uacu

„Nie je to každodenné, že spoločnosť môže oslavovať dedičstvo založenia späť do r. 1888“, povedal Vic Koelsch, prezident a CEO Exide Technologies.. „Spoločnosť rástla z jednoduchej idey na lepšie uskladnenie energie vo forme olovo-kyselinovej batérie do globálnej spoločnosti s viac ako 9.000 zamestnancami, vyrábajúcej a recyklujúcej milióny batérií každý rok, v oboch segmentoch trhu – dopravy a priemyslu, ktoré sa používajú na celom svete. „Ak je naša história pôsobivá, pri napredovaní sa dívame na seba ako na 130 rokov starý startup a sme zameraní na prinášanie hodnoty, inovácie a nekončiacich riešení pre našich zákazníkov, s neustálou bezpečnosťou a kvalitou všetkého čo robíme ako spoločnosť.“

Exide, založený v r. 1888 W.W.Gibbsom, začal ako Electric Storage Battery Company. Gibbs viedol Electric Storage Battery Company vytvoriť spoľahlivý mechanizmus pre ukladanie energie tak, aby elektrárenské osvetľovacie spoločnosti mohli v prípade potreby poskytovať svoje služby zákazníkom. Nebolo to dlho pred tým, než boli batérie spoločnosti využívané v každom spôsobe dopravy zahŕňajúc lokomotívy, automobily a lietadlá. Z hĺbok oceánu cez vrchol Mount Everestu až na mesiac, poháňali svet vpred batérie Exide po 130 rokov.

V nedávnej dobe firma Exide upevnila svoju pozíciu v odvetví trakčnej energetiky uvedením nových riešení vrátane LiFTFORCE LPX ™, novej lítium-iónovej batérie, ktorá je k dispozícii v Severnej Amerike pre vysokozdvižné vozíky, automaticky riadené vozidlá (AGV), iné náročné aplikácie a TENSOR ® xGEL ™, k dispozícii v Európe, VRLA batérie, ktoré nevyžadujú údržbu (ventilom riadená batéria), ktore môžu nahradiť štandardné, zaplavenú trakčnú batérie. Nedávna akvizícia firmy Aker Wade® Power Technologies spoločnosťou Exide, ktorá navrhuje a vyrába pokročilé a rýchle systémy nabíjania priemyselných vysokozdvižných vozíkov, dopĺňa ponuku trakčnej energie s poprednou technológiou nabíjania v odvetví a veľmi sofistikovanými modelovacími a monitorovacími nástrojmi, ktoré umožňujú konfiguráciu optimálny riešení batéria / nabíjačka vo vysokozdvižných vozíkoch.

Spoločnosť Exide rovnako prináša inovácie aj do odvetvia dopravy, technickým vylepšením uspokojiť potreby na novú energiu spotrebičov, ktorými zákazníci po uvedení na trh zaťažujú svoje batérie so zavedením technológie Exide Enhanced Flooded Battery (EFB) v Severnej Amerike. Exide taktiež prináša nový plochý dizajn veka do svojich automobilových batérií v Severnej Amerike, ktorý poskytuje zvýšenú odolnosť voči úniku a ergonomickú rukoväť pre jednoduchú inštaláciu. V Európe spoločnosť Exide neustále zlepšuje svoju batériu AGM a batérie EFB pre trh s náhradnými dielmi, na základe najnovších technológií batérií, ktoré spoločnosť vyvinula spoločne s poprednými výrobcami automobilov, čo pomáha zvyšovať úspory v spotrebe paliva a znižovať emisie CO2. Spoločnosť Exide tiež nedávno uviedla v Európe ďalšiu generáciu svojej technológie Exide HVR® (vysoká odolnosť proti vibráciám) pre komerčné vozidlá Euro5/6.

Energetické potreby sveta na záložnú a uskladnenú energiu sa rýchlo vyvíjajú a spoločnosť Exide je kľúčovým hráčom s osvedčenými sieťovými aplikáciami. Prináša bezpečné a spoľahlivé riešenia záložných zdrojov energie pre telekomunikačné, UPS, úžitkové a iné kritické energetické potreby, ako aj inteligentné riadenie energie pre obnoviteľné zdroje energie, ako sú solárne a veterné elektrárne. Spoločnosť Exide je hrdá na to, že je dodávateľom viacerých vojenských aplikácií, a naďalej rozširujeme naše podnikanie v tomto dôležitom segmente.

" Je to vzrušujúce obdobie byť súčasťou spoločnosti Exide," povedal Koelsch. "Investujeme do našej budúcnosti, pridáme kapacitu, osvojujeme si najlepšie postupy v oblasti výrobných technológií a prinášame inovácie našich produktov, prostredníctvom našich výskumných a vývojových tímov v Severnej Amerike a v Európe. Rád by som poďakoval všetkým našim zamestnancom, zákazníkom a partnerom za ich prínos spoločnosti Exide v priebehu rokov a vyzval ich, aby sa podieľali na našej oslave 130. výročia."