Exide predstavil inováciu batérií na veľtrhu Automechanika

Exide Technologies, popredný svetový poskytovateľ riešenia uchovávania elektrickej energie predstavil svoje najnovšie produkty na veľtrhu Automechanika Frankfurt 2016.

Zahŕňalo to aj predstavenie novej batérie pre komerčné a úžitkové vozidlá a novú radu batérií pre Motocykle a Šport. Spoločnosť tiež vystavovala svoje najúspešnejšie typy autobatérií na trhu, vrátane renomovanej rady Štart-Stop. Posledné inovácie výrobkov spoločnosti Exide pôsobiacej ako dodávateľ originálnych dielov pre predných svetových výrobcov automobilov a nákladných vozidiel, sú určené priamo trhu náhradnej spotreby.

Exide Štart-Stop batérie boli vyvinuté pre potreby prvovýroby vozidiel a najnovšia generácia spĺňa ba dokonca presahuje požiadavky nových štandardov EN 50342-6 (2015). Vozidla so systémom Štart-Stop sú masívne produkované a konštruktéri si stále viac uvedomujú potrebu zvoliť správnu technológiu. So správnymi Štart-Stop batériami schválenými výrobcami automobilov, Štart-Stop systém poskytuje maximálny výkon a maximálnu úsporu paliva – a vedie k úspore nákladov pre motoristov. Exide má nielen správnu technológiu, ale tiež stále aktuálne a doplňované informácie a nástroje na výmenu batérii, pomáhajúce servisom obsluhovať tento rýchlo rastúci segment trhu.

automechanika_2.jpgExide Strong PRO je úplne nová batéria pre nákladné vozidlá. Obsahuje prvky novej generácie HVR (high vibration resistance), prichádza s technológiou Carbon Boost, inteligentným riešením Exide pre zníženie stratifikácie kyseliny, rýchlejšieho dobíjania a zvýšenie počtu cyklov dobíjania. Od zavedenia nádrží na AdBlue pre dieselové motory nákladných áut, ktoré mali prispieť k napĺňaniu požiadaviek emisnej normy EURO 6, mnoho výrobcov nákladných automobilov premiestnilo batériu za zadnú nápravu, kde vibrácie zvyšujú možnosť jej zlyhania. Unikátna technológia Exide HVR je navrhnutá tak, aby tomuto predišla a umožnila systému Strong PRO zvládnuť nesmierne náročné vibračné testy podľa štandardu V4 novej európskej normy EN 50342-1(2015) – stala sa jednou z prvých batérií, ktorá to dokáže. S lepšou štartovacou spoľahlivosťou a dlhšou životnosťou, Strong PRO poskytuje optimálne prevádzkové náklady Vášho vozového parku.

Spoločnosť Exide na veľtrhu Automechanika taktiež predstavila novú radu batérií pre Motocykle a Šport. Zahŕňa nové Li-lon (líthium-ión) ultraľahké batérie, čím zvyšujú akceleráciu a zlepšujú zážitok z jazdy. Tieto batérie sú ideálne na sezónne použitie, prichádzajú s vysokou štartovacou schopnosťou a zameriavajú sa na motocyklistov hľadajúcich super výkonné batérie. Exide má skúsenosti s priamou výrobou priemyselných lítium-iónových batérií pre manipulačnú techniku, čo bolo kľúčové pre uvedenie Exide Li-lon batérií na trh. Nové typy batérií pre Motocykle a Šport majú úplne nový obal s elegantným, užívateľsky ladeným dizajnom. Výhody a vlastnosti produktov sú popísané na obale a zadaním QR kódu sa ľahko dostanete na špeciálne webové stránky s detailnými informáciami o produkte – poskytujúcimi celý rad výhod pre servisných technikov a predajcov. Popri Li-lon táto rada obsahuje vysokovýkonné batérie GEL, AGM Ready, AGM a Conventional.

„Exide získal na veľtrhu Automechanika vynikajúci ohlas. Návštevníci boli oboznámení s novými štandardmi normy EN 50342 a privítali, že Exide plní resp. prekračuje jej požiadavky“ povedal Michael Geiger, viceprezident pre Predaj a marketing – EMEA Exide Technologies. „Nové testy boli navrhnuté tak, aby odskúšali batérie na hranici ich možností a posledná inovácia Exide túto úlohu s rezervou splnila“.

Veľtrh Automechanika Frankfurt 2016 sa konal v dňoch 13. – 17. septembra a prilákal okolo 140 000 návštevníkov v priebehu piatich dní. Exide na výstave úspešne uviedol svoju novú generáciu batérií.