Exide predstavuje nový ekologický dizajn batérie Premium

Exide Premium má nový čierny dizajn s recyklovanými komponentmi na zníženie dopadu na životné prostredie

Gennevilliers, Francúzsko - (4. mája 2021) - Spoločnosť Exide Technologies (www.exidegroup.com), popredný poskytovateľ riešení pre uchovávanie elektrickej energie aktualizuje svoj produktový rad Exide Premium o moderný čierny dizajn s novými recyklovanými komponentmi pre zníženie dopadu na životné prostredie. Zmena pri výrobe povedie každý rok k úsporám 2 700 ton CO2, 8 miliónov litrov vody a 1,2 milióna litrov ropy.


Úhľadný nový dizajn

Táto konštrukcia batérie je vybavená bezpečnostným vekom odolným voči vyliatiu, s dvojitou poistkou voči iskrám a plameňom, poskytuje rovnako vynikajúcu úroveň bezpečnosti, akú Exide ponúkal v predchádzajúcom dizajne. Ide o originálny prvovýrobný dizajn,  ktorý Exide používa pre významných európskych výrobcov automobilov. Znamená to, že zákazníci s náhradnými dielmi dostávajú garanciu konštrukcie, ktorá splnila prísne požiadavky výrobcov vozidiel.

Nový dizajn bude uvedený pre všetky špičkové konvenčné produkty spoločnosti Exide Technologies, naprieč rôznymi značkami, medzi ktoré patria Exide Premium, Centra Futura, Deta Senator3, Sonnak Powerline, Fulmen FormulaXtreme a Tudor High Tech. Pozoruhodný dizajn je vizuálne príťažlivý, zatiaľ čo použitie recyklovaných komponentov bude mať významný dopad na životné prostredie.

Veľké zníženie vplyvu na životné prostredie

„Zaviazali sme sa k znižovaniu nášho vplyvu na životné prostredie v celom našom podnikaní a sme radi, že nový dizajn Exide Premium má taký veľký vplyv na tieto snahy. Ročné zníženie CO2 o 2 700 ton je hlavným úspechom a tešíme sa na identifikáciu ďalších environmentálnych úspor do budúcnosti, “uviedol Stefan Stübing, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Exide Technologies.

Exide Premium je vybavený technológiou Carbon Boost 2.0, patentovanou aplikáciou uhlíkových prísad spoločnosti Exide na zápornych doskách batérie. Umožňuje to až dvakrát rýchlejšie nabíjanie ako pri bežných batériách. Rýchlejšie nabíjanie umožňuje vyšší priemerný stav nabitia počas celej životnosti batérie, znižuje riziko poruchy a predlžuje jej životnosť. Táto najlepšia batéria vo svojej triede je navrhnutá tak, aby odolala extrémnym teplotám, elektrickému vybaveniu náročnému na výkon a intenzívnej jazde v meste.