Rainer Zietlow zlomil ďalší svetový rekord s batériou Exide

Rainer Zietlow, vodič podporovaný spoločnosťou Exide, zaznamenal nový Euroázijský svetový rekord. Jeho 15 145 km dlhá cesta začala v Magadane vo východnom Rusku a skončila v Lisabone v západnom cípe Európy.

Zietlow ukončil svoju cestu v čase 6 dní, 9 hodín a 38 minút pričom výrazne prekonal predchádzajúci rekord o viac ako 2 dni. Jeho Volkswagen Touareg V6 TDI bol vybavený batériou Exide – Start-Stop AGM z produkcie Exide Technologies, popredného svetového poskytovateľa riešenia uchovávania elektrickej energie.

Jeho cesta začala na Road of Bones, hrboľatom štrkovitom teréne, ktorý vedie cez Ruský ďaleký východ. Po šiestich dňoch cesty, vstúpil jeho tím do Lisabonu tesne pred východom slnka, kde ihneď zamierili na policajnú stanicu, aby im podpisom a pečiatkou potvrdili dokumenty o príchode a tak potvrdili prekonanie svetového rekordu.

Touareg bol vybavený vysokovýkonnou batériou Exide Start-Stop AGM, ideálnou pre autá s energeticky náročnými zariadeniami. Exide je priekopníkom v automobilovej technológii AGM a jeden z mála prvovýrobných dodávateľov Start-Stop batérií v Európe. V originálnej výrobe sú Exide batérie navrhnuté tak, aby spĺňali náročné požiadavky výrobcov automobilov. Ich výrobné závody podliehajú pravidelným auditom, k zaisteniu napĺňania vysokých štandardov očakávaných zákazníkmi.

Rainer Zietlow uskutočnil niekoľko najambicióznejších ciest, o ktoré sa kto pokúšal, vždy v spolupráci s Exide. Je niekoľkonásobný držiteľ svetových rekordov na dlhú vzdialenosť, vrátane „Panamericana“ z Argentíny na Aljašku, Russtralia z Melbourne do Petrohradu a „Z mysu na mys“ zo severného mysu v Nórsku do najjužnejšieho bodu Afriky. Zietlow je zanietený podporovateľ organizácie SOS Children´sVillages, ktorá poskytuje domov pre opustené a osirelé deti.

Exide predstavil svoje posledné inovácie na veľtrhu Automechanika Frankfurt 2016, konajúcom sa v dňoch 13. – 17. september. Exide bol v hale 4.1 stánok D47 a predstavil kompletný sortiment batérii, vrátané nových, určených pre motocykle a pre úžitkové vozidlá. Zietlow organizoval stretnutia s návštevníkmi v stánku Exide, každý deň o 14.00 hodine.

„Exide je excelentný partner a má výbornú povesť pre výrobu vysokovýkonných, spoľahlivých batérií“ povedal Zietlow. „Batéria Exide Start-Stop AGM sa dokonale hodila na takú náročnú cestu, s vynikajúcim dobíjaním, štvornásobným životným cyklom a o 20% vyšším výkonom v porovnaní so štandardnou batériou.“