Výber batérie = polovica úspechu

Exide predstavuje nové funkcie vyhľadávača batérií

Pokiaľ ide o správnu montáž batérie je proces jej výmeny rovnako dôležitý ako batéria samotná. Pokročilý nástroj Exide Battery Finder od spoločnosti Exide Technologies, s najkomplexnejšími osadzovacími informáciami na trhu, pomáha automechanikom počas procesu výmeny batérií u osobných vozidiel európskeho vozového parku, vrátane hybridných, elektrických a ľahkých úžitkových automobilov.

Akonáhle je identifikovaná správna batéria - pomocou výberu značky/modelu vozidla, identifikačného čísla vozidla (VIN) alebo poznávacej značky - ponúka teraz Exide aj podrobný návod na:

  • Umiestnenie batérie - U niektorých vozidiel nie je poloha batérie vždy zrejmá: môže byť napravo alebo naľavo od motora, v prednej alebo zadnej časti vozidla, pod kapotou alebo v batožinovom priestore. Pred tým by si užívatelia museli prečítať príručku vozidla, aby zistili umiestnenie batérie pre svoj model, a tým strácali čas a energiu. 
  • Približná doba práce - Proces výmeny batérie sa líši v závislosti od vozidla a modelu. Znalosť približnej doby práce umožňuje mechanikom vopred odhadnúť zložitosť a náklady na opravu. 
  • Ako batériu vymeniť - Mechanici sa dozvedia, ako pripojiť a odpojiť batériu vozidla, ako aj nastaviť súvisiace funkcie, ako je napríklad inicializácia ovládania okien a nastavenia prevodovky, čo znamená, že tento nástroj môžu používať od začiatku až do konca. 
  • Ak je potrebné vymenenú batériu validovať a ako ju zaregistrovať do systému správy batérií vozidla - Registrácia je dôležitou súčasťou procesu výmeny batérie: umožňuje vozidlu prispôsobiť sa novým nastaveniam batérie. Nesprávna registrácia novej batérie môže zabrániť naštartovaniu vozidla alebo spôsobiť poškodenie jeho elektrického systému a samotnej batérie. Exide ponúka jednoduchý nástroj na registráciu batérií.

Zlatý automobilový štandard pri výmene batérií: teraz k dispozícii

Voľne dostupný ako mobilná aplikácia a aj pre stolové počítače, pomáha vylepšený nástroj Exide Battery Finder zákazníkom nájsť a namontovať správnu batériu pre svoje vozidlo - obmedzuje riziko porúch a predčasného zlyhania batérie.